GURURLAN TÜRKİYE’M

Malumunuz çok uzun zamandır Dünya olarak bir hastalığa karşı teyakkuzdayız. Devletler kendilerine göre birtakım önlemler almaktalar. Fakat bakıyorum da devletler hep kendi çıkarlarını ön plana alan tedbirler alıyor. Hiçbir devlet TÜRKİYE gibi kendi insanını önemsemiyor. Daha az önce gördüğüm bir haber karşısında gözyaşlarımı tutamadım. İsveç’te bir Türk kızı babasının yakalandığı Covid-19 hastalığına karşın hastanelerin hiçbir şekilde yardımcı olmadığını ‘evinize gidin biz bir şey yapamayız’ dendiğini fakat babasını ve kardeşlerini bu şekilde görmeye vicdanının razı olmadığını anlatan bir video yayımlamış sosyal medyada.. Tabi bizim devletimiz bu videoyu görüp de kayıtsız kalır mı…. Tabi ki Hayır! Sağlık Bakanımız hemen bir ambulans uçak ayarlayıp İsveç’e gönderip aileyi Türkiye’ ye getirdi bile..

Almanya Hükümeti kendi vatandaşlarını uçakla ülkesine götürmek için geldiğinde onlardan uçak bileti parası alırken; bizim ülkemiz kendi vatandaşlarını kurtarmak için kaç tane ülkeye ücretsiz uçak kaldırıp, ülkemize getirip, onları 14 gün karantina için yurtlarda lüks bir otel konforunda ücretsiz olarak misafir etmedi mi? Hatta doğum günleri bile atlanmadı.. Pastalar kesildi, mumlar üflendi.. Bunları görmeliyiz.. sağlık sistemimizin tıkır tıkır işleyişi karşısında gururlanmalıyız. Hangi konumda olursak olalım bu devlete ve millete hizmet etmek için biz de çaba sarfetmeliyiz.

Hangi görüşten ya da ideolojiden olursanız olun siz de duygulanmıyor musunuz? siz de gururlanmıyor musunuz? yada iyi ki Türkiyeliyim! iyi ki bu topraklarda dünyaya geldim! demiyor musunuz gerçekten.. inanınn ben avazım çıktığı kadar bağırıp haykırmak istiyorum.. Ve içim o kadar rahat ki.. Biliyorum ki başıma bir şey geldiğinde ya da dara düştüğümde devletim benim yanımda. HAMDOLSUNNN!

YAZAR: BETÜL BAĞSIZ

admin

Soru ve görüşleiriniz için İrtibat: fikiratlasi1@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.