Tüm YazılarYazi Atlasi

İSLAMİ OTEL ARAMA MOTORU

Günlük hayatın rutinliğinden uzaklaşmak, iş yaşamının getirdiği negatifliklerden kurtulmak, senede birkaç günlüğüne ya da bir iki haftalığına da olsa stresten uzak, rahat bir tatil yapmak herkesin en büyük ihtiyaçlarından biridir. Herkesin tatil tercihi farklı olabilir. Kimi vatandaş tatil için sadece rahatlık arar, kimi de sadece ucuz olmasını tercih eder. Bu ikisinin bir arada olması pek çok insan için mükemmel olsa da, bazıları için hala yeterli değildir. Dinini, dünyadaki her şeyden üstün tutan ve hayatını dinine uygun şekilde yaşamayı amaç edinmiş, muhafazakâr insanların tatillerinde aradığı bazı özellikler vardır. Bu kişiler, konaklayacakları yeri seçerken bu özellikleri temel alır ve gideceği yerin İslam’a ne kadar uygun koşullarda olduğunu da düşünerek seçim yapar. Bu seçimin, tatile için tercih ettiği oteldeki eğlence etkinliklerine, verilen yemeklere, orada konaklayan diğer insanların davranışlarına, denize ya da havuza girilen alandaki ortama ve diğer her türlü imkâna göre belirler. Tüm bu özelliklerin İslami koşullara uygun olmasını ister. Bu özellikleri bir arada barındırabilen muhafazakar oteller, medyada çok fazla göz önünde olmasa da ülkemizde ve dünya çapında mevcuttur. Ancak yine de internette her konuda olduğu gibi bu konuda da fazlasıyla bilgi kirliliği vardır. Bu tip bir otel aramak istendiğinde, karşınıza içeriği muhafazakar kesimin beklentilerini karşılamaktan uzak bir çok site çıkabilir ve bu siteler verdiği yanlış bilgilerle sizi yanıltabilir.

Muhafazakar Otellere nasıl ulaşabilirim?

İslami oteller, HalalBooking.com adlı otel arama motorunda detaylı bir şekilde listelenmiş, insanların ilgisine sunulmuştur. Bilgi kirliliğinin bulunmadığı, aksine; tatiliniz için araştırma yaparken en detaylı şekilde, işinize yarayacak ve seçiminizi yapmanıza yardım edecek fazlasıyla bilginin yer aldığı HalalBooking.com, İslami şartlara uygun şekilde tatil yapmak için otel, tatil köyü, villa ya da ev arayanlara üstün bir hizmet sağlıyor. Her geçen gün genişleyen yelpazesiyle, Türkiye’nin her yerinden İslami şartlara uygun muhafazakâr otelleri sizler için sitesinde listeliyor ve rezervasyon yapmanıza imkân sağlıyor. Üstelik bu hizmeti sadece Türkiye’deki oteller için vermiyor. Dünya genelinde hizmet veren İslami otelleri de tüm bilgileri ve detaylarıyla sizlerin ilgisine sunuyor. Bunun yanında, gerçek kullanıcılar tarafından yapılan yorumlardan faydalanarak tesisler hakkında, sizden önceki konukların fikirlerine ulaşmanız da mümkün. Tatil için konaklama seçimi yaparken HalalBooking’i tercih etmeniz, sizi hem bilgi kirliliğinden hem zaman kaybından hem de ödeyeceğiniz ekstra ücretlerden korur. Helal bilince sahip tatil severlerle birlikte, aynı bilinçle hizmet veren konaklama ve tatil işletmelerini bir araya getiren HalalBooking.com, sektöründe lider bir kuruluştur. Her geçen gün genişleyen yelpazesi ve ziyaretçilerine sunduğu hizmetlerle adından söz ettirmeye devam etmektedir.

 

“İslami Otel” tam olarak ne anlama geliyor, neler sunmakta?

Bir otelin, İslami otel olarak bilinmesi için çeşitli şartları yerine getirmiş olması, bu şartlara uygun hizmetler vermesi gerekir. Bu hizmetler tesis ya da oda bazında olabilir. Bunun için otel içindeki yaşantı dikkatli şekilde düzenlenmeli, bu düzen asla bozulmayacak şekilde devam ettirilmelidir. İslam’ın insanlar için zorunlu kıldığı şartlar bellidir. Bu şartları yerine getirmek de her otelin yapabileceği şeyler değildir. Uzun düzenlemeler ve düzenin devamı için yüksek özveri sayesinde İslami otel sıfatı alınabilir.

Helal tatil hizmeti veren muhafazakâr oteller, kendi içlerinde aile yaşantısına yüksek bir özen gösterir. Her müşterisinin özel alanına dikkat eder ve imkânlarını tüm bu koşullar üzerinden sağlar. Ziyaretçilerine sunacağı yemekleri helal ürünlerden hazırlatır. “Temizlik İman’dan gelir” hadisinin manasını tam olarak anlamış, bu hadise uygun olarak oteldeki ziyaretçilerin kullanımına giren her alanı temiz tutar. Bunun yanısıra, İslami koşullara uygun eğlence organizasyonları, HalalBooking’de yer alan oteller tarafından düzenlenebilmektedir.

 

HalalBooking’in sunduğu ek özellikler neler?

Alternatif tatil için HalalBooking.com’u seçtiğinizde, diğer otel rezervasyon sitelerinden farklı olarak pek çok ek imkâna sahip olabilirsiniz. Bu imkanların başında, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce oteller, güncel oda müsaitliği, hava alanı transferi, villa rezervasyonlarında helal gıda malzemeleri temini, kesin ve toplam aile fiyatlandırması, bağımsız misafir yorumları ve en iyi fiyat garantisi gibi hizmetler sayılabilir. Ayrıca sitedeki arama filtrelerini kullanarak size en uygun seçeneklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu filtrelerden bazıları da alkolsüzlük kuralı, helal yiyecekler, bayanlar için olanaklar ve hizmetler şeklinde sıralanabilir.

 

Konuk Yazar: Ali Cuhadar (Turizm Blogger)

admin

Soru ve görüşleiriniz için İrtibat: fikiratlasi1@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.