Sinop Valiliğinin skandal kararı tepki topladı

Sinop İHH, Sinop il müftülüğü ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Atatürk Spor Salonun’da ortaklaşa düzenlediği programda konferans vermek için Sinop’a gelen Nureddin Yıldız konferans saatinde Vallik talimatıyla Sinop’a alınmadı.

Yeterli güvenlik tedbirleri alınamadığı gerekçe gösterilerek yapılan engellemenin valinin talimatıyla yapıldığı ileri sürüldü. Engellemeyi yapan emniyet müdürü “valinin talimatı gereği, konferansa gelen Nureddin Yıldız’ı şehre alamayacaklarını” ifade etti.

Bu arada programın yapılacağı salonda gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmaması nedeniyle programa gelenler provakatörlerin saldırısına uğradı.

İHH gönüllüleri salonda mahzur kaldı

Bayan katılımcılara sataşıp çelme takan provakatörler, hiç bir güvenlik kontrolünden geçirilmeden konferans tan önce salona alındılar. Salonda taşkınlık çıkarmaları sonucu çoğunluğu bayanlardan oluşan İHH gönüllüleri ve program organizatörleri salonda mahzur kaldı.

Büyük bir güvenlik zaafiyetinin yaşandığı programda gerekli tüm izinlerin alınıp,bildirimlerin yapılmış olmasına rağmen hiç bir güvenlik tedbirinin alınmadığı gözlendi.

Ayancık’taki konferansta kaymakamı tarafından iptal edildi

Bu arada programdan saatler önce Nureddin Yıldız’ın Sinop Ayancık’ta vereceği konferansta ilçe kaymakamı tarafından iptal edildi. İlçe kaymakamı, Nureddin Yıldız’ı ilçeye sokmadı. İlçe kaymakamı “konferansı protesto edenler yüzünden ilçede güvenlik sağlayamayacağını” ifade etti.

Bu arada Ayancık’ta yapılacak konferansa gelenler salonun 50 metre yakınına yaklaştırılmazken protestocular salonun kapısına kadar yaklaştırıldı.

admin

Soru ve görüşleiriniz için İrtibat: fikiratlasi1@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.