Aile/RehberlikSaliha ERDİMTüm YazılarYazi Atlasi

Lütfen aileniz için siz de bir şeyler yapın

En güzel bütünlük, en sağlıklı işleyiş, en coşkulu zamanlar ve en en diyerek daha sıralayabileceğimiz pek çok şey, en çok aile için konuşulabilir ve aileye yakışır. Aile her ferdin limanıdır, sığınağıdır, korunduğu, barındığı, her türlü ihtiyacını giderdiği kalesidir.

İyi bir aile ortamı herkesin özlemidir. Peki herkes bu iyi aile ortamı için neler yapıyor, nelerden fedakarlık yapıyor, neleri üstleniyor?

Meselâ, baba olan beyefendiler, eşi,nize akşam güler yüzle gelip sıkıca eşinize sarılsanız, onu ne kadar özlediğinizi ve sevdiğinizi kulağına fısıldasanız, sofrayı kurarken çocukları da yanınıza alıp yardım ediverseniz, hem eşinizin, hem sizin hem de çocukların havası birden bire değişiverir. Ortamı cennetvari bir huzur ve sükûnet kaplayıverir.

Meselâ, anne olan hanımefendiler, sık sık eşinin sevdiği yemekleri yapsa, onun için sofrayı özenle düzenlese, çocuklarına babalarının ne kadar iyi yönleri varsa bir kahramanı anlatır gibi çocuklarına anlatsa ve çocuklar babalarına sarılmak ve özlem gidermek için sabırsızlıkla eve geliş saatini beklese ne kadar güzel olur değil mi?

Sık sık birbirlerine iltifat etse eşler, eksiklikleri görmeyiverseler ve daha coşkulu olabilmesi için birbirlerine yarsım etmek için fırsat kollasalar ne kadar güzel olur değil mi?

Bir mutluluk, bir çaba demektir. Kim bu çabayı sahiplenirse, Allah’ta onun huzurlu olmasını sahiplenir ve o kulunu yüceltir.

Lütfen ailemiz için bir şeyler yapalım. Zaman geçiyor, Çocuklar ve eşler sevgi açlığından ölmek üzereler. Eğer biraz daha geç kalırsak, ortada sevgimizi aktaracağımız aile bulamama tehlikesi kapıdadır. Üstelik sevgiyi hep karşımızdakinden bekleye bekleye sevgi kaynaklarımızı kurutmuş ve bu tarza alışmış oluruz ki bu en büyük tehlikelerden birisidir.

Siz beklemeyin, siz önce adım atın. Siz ailenizi kurtarmak için lütfen bir şeyler yapın. Bu belki de sizin ahirerette ki en önemli kazancınız olabilir.

Yazar: Saliha ERDİM

admin

Soru ve görüşleiriniz için İrtibat: fikiratlasi1@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.