Aile/RehberlikSaliha ERDİMTüm YazılarYazarlarYazi Atlasi

Selâm olsun

Davranışlarını incelten ve insanca bir görünüşe bürünenlere selâm olsun. Onlar gökyüzünün yıdızları gibidir, yeryüzünü aydınlatırlar.

Sözlerini çiçeğe dönüştürüp muhatabına sunanlara selâm olsun, onlar yüreklerindeki güzelliği hayata yayarlar.

İnsanları inciltmemek için sözlerini inceltenler, insanları tebessüm ettirebilmek için güzel yönlerini aydınlatanlara selâm olsun, onlar iyi insan oluşturma ve geliştirme mimarlarıdır.

Her insanın içinde uyanmaya hazır bir iyi insan potansiyeli olduğuna inanalara selâm olsun, onlar kendilerininden yola çıkarak insanları tanırlar ve onlar iyi insan olmak isteyenlerin umutlarıdır.

Kendilerinin eksiklerini ve yanlışlarını bulmak için yoğun çaba sarfedenlere selâm olsun, onlar kendilerini onarma ve yüceltme sanatçılarıdır.

Karşısındaki anlamasa, farketmese ve taktir etmese de iyi olmaya ve iyi davranmaya devam edenlere selâm olsun. Onlar iyi olup iyi kalabilmenin seçkin örnekleridirler.

Zirvede parlayan güneş gibi öncü davranışlarıyla parlayan, güneş gibi iyilik ışıklarını cömertçe yayan, karşısındakini kardeş gibi görüp elini bırakmayan kalite insanlara selâm olsun. Onlar bir toplumun göz bebeğidirler.

Ey güneş, parlak ışıkların onların güzellikleri karşısında sönük kalsa da, daha çok aydınlat onları. İnce insanların zarafeti yayılsın dünyaya. Yoldan geçerken yol versin çalılar, otlar, taşlar. Rüzgâr okşasın saçlarını, kuşlar tur atsın etraflarında. Her adımında geçtiği yollara çiçekler serpilsin ve onlar boy göstersin sanatçılara ilham olacak şekilde. Sanatlarının zirvesini yaşıyorlarken, kendi duygu ve düşünce dünyalarının çerçevesine nezaketten oluşnuş fırçalar renk renk şekil verirken, ben hizmetkârları olayım onların. Sularını, yemeklerini vereyim, çiçeklerinin sularını değiştireyim. Kendi çiçek gibi sözlerine muhatap olayım yanlışlarımın ilâcı olarak. Bir bir kaydetsin zihnim yapılanları, gözlerim görsün ve beynim yeni ufukların şahidi olsun her nefeste.

Ey rüzgâr taşı beni insanlık zirvesine ne olur. Yıka beni iyilik suyuyla ne olur. Tut elimden ve insan olmanın yolarına at beni, toz toprağa bulanayım, aç açık kalayım. Sabır asam elimde merak etme. Ben yolda olayım, yolcu olayım. Ölmeden önce olmanın yolunda yürümenin şeferini yaşamam lazım, son nefes gelmeden önce ne olur Allah’ım.

[toggle title=”Yazar hakkında” state=”open” ]Saliha ERDİM[/toggle]

admin

Soru ve görüşleiriniz için İrtibat: fikiratlasi1@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.