anasayfa / Sizden Gelen / Ya Muhammed !
ya muhammed

Ya Muhammed !

Birer yemin artık soluksuz tüm nefesler .Zira yeminin hayırlısı farzken ,bir sahtekarlık  bizim dilimizde dolanan.Zihinlerimiz puslu bir gece ,zifiri karanlıklarımız her an bir nebze daha uzağında aydınlığın.

Döndürürken semazen ney sarhoşuyla eteklerini ,bizim döndürdüğümüz yalnızca somut bir dünya .Siyahi adamları diz çöktürüp ağlatırken senin sevdan ,bizim ağlama sebebimiz yalnızca vefa .

Sen gittin sanarken biz aslında gelmelerine hiç ihtimal vermedik Ya Muhammed.Varken yok saymaydı bizimkisi ,apaçıkken görememekti .Ve şuan birer ateist ve birer ama benliklerimiz .Bundandır gül kokusuna bu denli yabancı oluşumuz.

Şimdi sen yoksun ya ,biz de yok olmalıyız diye düşündük seni bulabilmek için .Oysa sen semada bir gölge gibi vardın biz seni yokluğa itelerken .Gelip ben varım desen kaç benlik inanır sana bilmem .Bilinmezlikler dolanmışken dilime ,sana bildirmek istediğim tek şey : ben her gece sana uyanmak için uyuyorum Ya Muhammed .Olur da karanlığımdan biraz olsun uzaklaşırım   diye.

Yazar Hakkında

Yazar Hakkında

Yasemin Çelik Kocaeli Üniversitesi

Hakkında admin

Soru ve görüşleiriniz için İrtibat: fikiratlasi1@gmail.com

İlginizi Çekebilir

Hakkı ve Sabrı Tavsiye Ne Demek? – Rasim Özdenören

Andolsun asra ki,muhakkak insan kat’î bir ziyandadır.ancak, îmân edenlerle sâlih amel (ve hareket)lerde bulunanlar, bir de birbirine hakkı tavsiye, sabrı tavsiye edenler böyle değildir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.